Analog GSM Gateway Ürünleri

analog-fct-tekcellFCT Cihazı Nedir? Sorusunun en basit tanımı sabit PTT hatlardan (PSTN) GSM operatörü arandığında PSTN aramasını GMS operatörüne aktararak görüşmenin GSM den GSM yapılmasını sağlar.


FCT cihazı şirket santralinize bir dış hat gibi bağlanır ve bu hattan yapılacak olan aramaların FCT cihazın içinde bulunan GSM SIM kart ile GSM GSM görüşmesi şeklinde yapılmasını sağlar. Ücretlendirme konusunda GSM-GSM aramalar daha ekonomik olduğundan şirket çalışanlarının masalarından yapacağı GSM yönündeki aramaların daha düşük maliyetlerle yapılmasına olanak tanır. GSM gateway in çok kanallı olması durumunda daha fazla SIM kart içereceğinden GSM yönündeki aramaların mümkün olan en ucuz yöntemle yapılabilmesi sağlanabildiği gibi VPN tipi SIM kartlar kullanılması durumunda bu görüşmelerin ücretsiz olması da mümkündür.


FCT cihazının genel olarak yaptığı iş görüşmelerin GSM den GSM olmasını sağlamasının dışında piyasa da farklı marka ve modellerde bulunan FCT cihazlarının kendine has özellikleri vardır. Örneğin bazı FCT cihazları yapılan cevapsız bir aramada karşı taraf geri dönüş yaptığında aramayı yapan ofis telefonuna yönlendirmekte bazıları BRI, PRI, IP PBX ve SIP uygulamalarını desteklemektedir.
FCT cihazları şirketler için vazgeçilmez iletişim araçlarındandır. Müşterileri veya personelleri ile sürekli iletişim halinde olmak zorunda olan şirketler FCT cihazlarının sayesinde yüksek oranda iletişim giderlerinden tasarruf etmiş olurlar. Ayrıca GSM operatörleri arasındaki rekabet nedeni ile de yaptıkları çeşitli kampanya ve tarifelerle tasarruf oranının artmasına imkan veriyor. Böylelikle FCT cihazı kısa bir süre sonra kendini amorti ederek aslında firmaya bedavaya gelmiş olmaktadır.
FCT cihazı alırken dikkat edilmesi gereken önemli husus şirketinizdeki görüşme oranına göre FCT sayısını belirleyerek karşıdan yapılan aramalarda meşgule düşme riskini ortadan kaldırmaktır. Ayrıca FCT cihazı alırken ihtiyacınızın dijital bir FCT cihazımı yoksa analog FCT cihazı ihtiyacınız olduğunu belirlenmesi gerekir.

Santral Sitemleri Hakkında Detaylı bilgi almak için

telefon

 

 

 

Adres Bilgilerimiz Bize bu adresten ulaşabilirsiniz

CESA Telekomünikasyon Güv.Sis.Ltd.Şti.
Pendik, ISTANBUL, TURKIYE
Tel: +90-0216  598 27 27
Fax: +90-0216 598 27 30 

Sosyal Ağlar Cesa Telekom`a sosyal ağlardan da ulaşabilirsiniz

facebook
Twitter