CESA TELEKOM

Data Network Sistemleri

YAPISAL KABLOLAMA HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

Kablosuz çözümlerin artan popülaritesine rağmen bilgisayar ağlarının çok büyük bir bölümü bağlantı için hala bükümlü çift bakır kablo çeşitleri kullanmaktadır.
Yapısal kablolama sistemi bir binanın tüm kontrol ve haberleşme sinyallerinin analog ve dijital olarak iletimi için yapılan tüm kablolama aktif ve pasif cihazlarından oluşur.
Yapısal kablolama sistemi protokol bağımsız ve gelecekte oluşacak yeni standartlar için gerekli şartları sağlamalıdır.
Yapısal kablolamada kullanılacak ekipmanlar ve sisteminizin sertifikasyonu için, firmaların bu kategorilere ve tüm endüstri standartlarına uygun, bağımsız laboratuvarlardan sertifikalı çözümlerini kullanmak ve yapısal kablolama işini yapacak firmanın TSE Yeterlilik Belgesine sahip olduğu göz ardı edilmemelidir.

YAPISAL KABLOLAMA HANGİ ÜRÜNLERİ İÇERİR ?

Yapısal kablolama ekipmanları üreten firmaların bu kategorilere ve tüm endüstri standartlarına uygun, bağımsız laboratuarlardan sertifikalı, yaklaşık dört bin çeşit ürün ile Shielded (korumalı-FTP, SFTP), Unshielded (korumasız-UTP) ve Fiber Optik çözümleri bulunmaktadır.
Ürünler içinde, aktif (hub, star switches.. vs.) ve pasif ( kablo, konnektör, priz, patch panel… vs.) network ürünleri, raf ve kabinler, kablo taşıyıcıları ve rafları ile elektriksel koruma (UPS) içermektedir.

Sistem Odası Çözümleri

Bilişim çağının (Teknolojinin) Günümüz gereksinimleri için, bir çok alanda kesintisiz ve sürekli çalışan elektronik ve donanımsal altyapı ihtiyacı bulunmaktadır.

Elektronik altyapıdan kaynaklı olası zararlar, günümüz teknolojik çağının bir çok açıdan olumsuz yönde etkilenmesine sebep olup, hayati önem taşıyan, kritik durumlar oluşmasına ve etkilerinin giderilmesinin gerek maliyet gerek zaman açısından çok zor olacağı olumsuzluklar yaşanabilir.
Bu nedenle Günümüzde bu durumlardan etkilenmeksizin, zarar görmeksizin, süreklilik arz eden alanlar oluşturmamız gerekmektedir. Bu alanlara Bilgi İşlem veya Sistem odası denir.

Sistem odaları hayatımızı kolaylaştıran teknolojik bir çok ihtiyacın sorun olmasına karşın tüm tedbirlerin ve işleyişin ana merkezi olup, ihtiyaç duyulan tüm verileri barındıran gerektiğinde müdahale edilip hızlı bir iş akışı sağlayan günümüzün en değerli alanları haline gelmiştir.

Teknoloji bir çok açıdan hızlı bir ivme ile yükselir iken, kurum veya özel bir çok alanda faaliyet gösteren küçük, büyük bir çok hizmet faktörünün sağlanabilmesi için gereklilikler, işleyişler bu odalarda cihazlar vasıtasıyla sorunsuz arşivlenmektedir.
Kısaca Geçmişimiz, geleceğimiz sistem odaları tarafından korunup, güncellenip bizi farklı ve avantajlı kılmaktadır.

"Cesa Telekom Güvenlik Sistemleri Ltd. Şti. Unify ve Samsung Santral Sistemleri"

Bizimle iletişime geçebilirsiniz